top of page

מפתחות הקסם להגשמת חלומות ואיך זה קשור ל "יד פוגשת יד אחות" ?כל כך מרגש לגלות שבימים אלה המושג "יד פוגשת יד אחות" מקבל את הבמה המרכזית. המתנה משנה חיים שקבלתי מהאוכלוסיות הייחודיות איתן עבדתי היא הושטת יד לאוכלוסיות הייחודיות בתוכי. לכאבים שבקשו להאמר , להשתחרר , להרפא...


אז איך זה קשור למימוש חלומות?

מיד אספר וגם אשתף על מפתחות הקסם: "חץ וקשת" ובעצם איך כולנו יכולים לקבל אותם.


כדי לממש חלומות אנו נדרשים לפנות עבורם מקום. המקום היה "תפוס" על ידי כאבים. הכרה בפחדים, בכאבים, בכל מה שהממסדים למדו אותנו להחביא, להתעלם, למדר מאפשרת לענני הכאב הנוקשים להתפנות. כך, האוצרות הפנימיים יכולים לעלות על פני המציאות ולהיות ממומשים.


מה, באמת כל החלומות שלי והמפתח למימוש שלהם נמצאים ממש בתוכי? כשנשאלתי מה הרגע בו ידעתי ש'דרך הפלמנקו' היא דרכי, שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים, התשובה שלי הייתה: הרגע שאני זוכרת הוא הרגע לפני, כשהסכמתי לשחרר לגמרי מה שאיננו מתאים יותר. גם אם זה מפחיד ומעורר פחד הישרדותי קדום.


האומץ להרפות ,לשחרר... הוא זה שהחל בריפוי וברא עבורי מציאות בריאה מתוך ריקוד הלב שלי, שחייך בהודיה.


מה באמת להרפות ? אני נשאלת שוב ושוב, זה נורא מפחיד! כשאנחנו רוצים מאוד מאוד לעמוד על רגל אחת והגוף מתאמץ, דרוך, לחוץ רוב הסיכויים שנמעד.


אז איך מצליחים? ההרפיה, הנשימה, השאיפה לאיזון, הרצון העז לשחרר, לאפשר, להאמין כי אפשרי, להעז להאמין בטוב שמבקש להגיע, להיות עבורנו... ההתמקדות בדרך במקום בנפילות לאורך הדרך, התחושה של השייכות למשהו גדול מאיתנו מאפשרים לעמוד על רגל אחת.

זו בדיוק הדרך שמובילה גם להגשמת חלומות.


להרפות בעוד מובנים ,קשור לחץ וקשת שעוד מעט ידוברו. לפעמים רציתי משהו מאוד, התאכזבתי כשלא מומש ובדיעבד מזל שכך, כי כך התפנה מקום לדבר המדויק ביותר עבורי, שהמתין בסבלנות שאפנה לו מקום.


אהבת האדם, החמלה וההכלה, האמונה באור בתוך האוכלוסיות הייחודיות והמיוחדות אתם עבדתי, למדו אותי להביט באותן עיניים אוהבות גם פנימה לתוכי...


כשנהגתי לבקר את עצמי בחומרה חסרת רחמים, מגנטתי א.נשים נוקשים סביבי. כשלמדתי חמלה פנימה, שאגב הוכיחה תוצאות והצלחות נפלאות, אני ממגנטת א.נשים שמשקפים אמת ברכות ובאהבה. נוכחתי כי כל כולם 'שחקנים' על בימת חיי המשקפים את היחסים הפנימיים שלי עם עצמי.


לכן אנחנו עורכות ב'דרך הפלמנקו' בכל שנה מופע תרומה לקהילה, המאפשר לרקדניות לפגוש חוויות משמעותיות, כמו לרקוד יחד עם חברי 'אקים'. כשהבטתי בהם מחוללים יחד, ממקום של ערבות הדדית, הפליאה וההודיה בעיני הרקדניות הייתה בולטת במיוחד והחיבור של חברי 'אקים' לעצמם עורר השראה ברקדניות ובקהל.


טוב, הגענו למפתחות הקסם: 'חץ וקשת'. החץ - ברור, ענייני ומדויק כקרן לייזר והקשת - רחבה, עגולה ומאפשרת.


כשרוצים לממש חלום, נדרש מיקוד ואיכויות של חץ יחד עם האפשור, ההרפיה, השקט וההתמסרות אל הלא נודע של הקשת. האיזון בין האיכויות של החץ והקשת, מהדהד את האיזון בין היינג והיאנג.


ככל שנחבק עוד ועוד את כל החלקים בחברה, בטבעיות ובהבנה, שאלה הם חלקים של אותו שלם, ניצור יחד חברה בריאה ומאוחדת אשר לכל אחד יש את הזכות לחבק את כל החלקים בתוכו, להרפא ולברוא מימוש חלומות.

מהמקום הזה יצרתי את 'שיבת חכמי השבט' עליה אספר בהמשך.

תודה לריקוד המזכיר שביכולתנו לחולל חיים.צילום – יונת סער

Comments


Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page