top of page

המלצות

אני מודה על הזכות להקנות לרקדניות ערכים כמו סבלנות, הקשבה לקול הפנימי והתמודדות עם אתגרים מתוך שמחה, רכות ואסרטיביות אדיבה.

 הבת שלי עברה שינוי משמעותי לטובה

לדרך הפלמנקו ולזהר הגענו אני וביתי ליהי לפני כחמש שנים. הבאתי את ליהי איתי לשיעור ניסיון אז היא היתה רק בת 14. ובסופו ליהי שיתפה אותי שקשה לה להסתכל ישר בעיניים. 

 

חלפו להן 5 שנים מדהימות!!!! לראות את ליהי רוקדת עכשיו זה פשוט וואו! לא להאמין שזו אותה נערה שהגיעה חסרת ביטחון וביישנית. היום היא רוקדת בביטחון ובאהבה שהיא צברה בזכות דרך הפלמנקו. השילוב של גוף ונפש שזהר משלבת לנו בשיעורים מראה את השפעתו המדהימה. כל שיעור בפני עצמו זה מזון לנשמה. שתינו יוצאות מכל שיעור בהרגשה מדהימה. שתינו עברנו תהליך מדהים והתקדמנו מאוד ב5 שנים אלו. וכיום אנחנו בקבוצת מתקדמות. אין ספק  שהריקוד הזה הוא לא רק ריקוד הוא אושר צרוף ובמקרה שלנו זה זמן איכות של שתינו לרקוד יחד את החיים. ממליצה בחום על זהר כאישיות מרגשת ומעוררת השראה, שהופכת את ריקוד הפלמנקו לדרך חיים.

מיכל הניג

מיכל הניג ובתה ליהי_edited.jpg

שעה של קסם

בכל רביעי בבוקר אני מתרגשת לקראת שיעור הפלמנקו שיתרחש בערב.

מזה 6 שנים שאני רוקדת לצלילי מוזיקת הפלמנקו המופלאה, לצידן של חברותי לריקוד ולחיים בניצוחה הרגיש והמעצים של מורתנו זהר.

החוויה שלי היא שעה של קסם שבה מובילים אותי חושי, שעה של אחדות הלב והקצב.

הבגד, המניפה, העקב,

המבט, הטמפו, המעגל

כולם מתאספים לכדי מחול ססגוני 

משמח לבבות.

ממליצה בחום

אורית נימרי

אורית המלצה

בדרך הפלמנקו למדתי דרך חיים

בפגישות עם חברות ונשים שגדלו איתי בסטודיו, אני מזהה את החיבור העמוק שהסטודיו נתן לנו, חיבור שנמשך גם שנים אחרי- ומרגישה איתן בבית, כמו שמרגיש בסטודיו.

ב"דרך הפלמנקו" לא למדתי רק להיות רקדנית, למדתי דרך חיים.

אינסוף דרכים יצירתיות ללמוד, להקשיב, התקדמות במשפחתיות ובביטחון באני הפנימי.

ניה בונשטיין, בוגרת הסטודיו וזוכת פרס ראשון תחרות קרן עדי לשנת 2021 ופרס ראשון על כוראוגרפיה 2021

ניה המלצה

מתל מונד לתל אביב

בילדותי רקדתי ושרתי, שהגעתי לגיל 40 רציתי להעניק מתנה לעצמי  הגעתי לסטודיו לשיעור התנסות, התאהבתי בריקוד בתשוקה שהוא מעורר , שמחה והתלהבות .

פגשתי בסטודיו מנעד רחב של גילאים מגיל צעיר 12 עד גיל 70 .

כל אישה ונערה מביאה את הקסם הייחודי לה ואנחנו יחד מחוללות שמחה.

מזה ארבע שנים אני צועדת לי בדרך הפלמנקו ומגיעה מתל מונד לרקוד אחת לשבוע .

בתמונה - רגע לפני שאנחנו עולות לבמה להופיע בפני הקהילה, מופע תרומה.

אני מזמינה אותך להצטרף ולחולל יחד את הקסם הזה בסטודיו בדרך הייחודית כל כך "דרך הפלמנקו".

אפרת בהט

אפרת המלצה

מה למדתי מדרך הפלמנקו?

כשאני חושבת על ׳דרך הפלמנקו׳ עולות לי הרבה אסוציאציות בראש. אני מתחילה בקטן, כשהייתי עוד רק בת 3 ואחד עשר חודשים. קטנה ומפוחדת מהאחרים. הפלמנקו לימד אותי להשתחרר מעצמי ומהפחדים שלי ולהכיר אנשים חדשים, לצאת מהשגרה. כשהמשכתי לגדול, בגיל 7, זהר לימדה אותנו להאמין בעצמנו, ולעולם לא לזלזל במעשים שלנו. לדעת להעריך את עצמנו, ואת האחר. בגיל 12 פרשתי לסגנון אחר של ריקוד, ומיד אחרי חצי שנה בלבד חזרתי לסטודיו המוכר והאהוב והבנתי שכאן המקום שלי ואליו אני שייכת. האווירה ששוררת בסטודיו החם, התנועות שכבר מרגישות חלק ממני, הבנות התומכות והמורה המלמדת. ״אני מצליחה״ זה המוטו של ׳דרך הפלמנקו׳. היום כשאני בת כמעט 14, אני מבינה את המשמעות של כל המשפטים החכמים והאנשים הדגולים שזהר סיפרה עליהם רבות, ויש להם השפעה רבה עליי. כשאני עצבנית, שמחה, עצובה או בעלת מצב רוח משתנה אני פורקת הכל בריקוד. משחררת ולא חושבת על שום דבר אחר.

זהר תמיד אומרת ללכת בעקבות הלב שלך ובעקבות הרגשות, הם כבר יובילו אותך למקום הנכון וכל מה שצריך זה רק ללכת אחריהם, ואני מאמינה במשפט הזה גם. אחרת, לא הייתי כאן.

ליאל רז (13 וחצי)

ליאל המלצה

זה הרבה יותר מפלמנקו

הגעתי לדרך הפלמנקו ב2016, במהלך משבר אישי רציני וקשה.
ממש בשיעור הראשון הבנתי שיש פה הרבה יותר מפלמנקו.
בכל תנועה, בכל צעד, שלובים חכמת חיים עמוקה, חכמת העולם, היקום, הטבע ואין ספור תובנות של התודעה האנושית.
לאט לאט, צעד אחרי צעד התחלתי לחולל מחדש שמחה בחיי.
לאט לאט נוצרת מציאות חדשה.
דרך הפלמנקו היא הרבה יותר מפלמנקו, זאת משפחה, זאת אהבה, זאת קהילה.
זהר יעל ודרך הפלמנקו תמיד יהיו בין המתנות הגדולות והחשובות שנתתי לעצמי, בחיי.

 

תודה על הבחירה המדויקת.

שרי ניסים

שרי המלצה

השיעור הוא ממש מסאז' לנשמה

אני וביתי רוקדות בשלוש השנים האחרונות בדרך הפלמנקו

דרך הפלמנקו הוא סטודיו שמזין את הגוף והלב על בסיס שבועי. לפעמים אני מגיעה לשיעור עייפה מטרדות היומיום ובסוף אני יוצאת עם חיוך גדול ואומרת לחברותיי לריקוד ש"השיעור הוא ממש מסאז' לנשמה".

זהר מובילה את השעורים עם הרבה תשוקה, עוצמה ורגישות. היא יוצרת מרחב שכל אחת שייכת, וטווה בין המשתתפות קהילה רב גילאית תומכת ושמחה שבה כל אחת מביאה לידי ביטוי את מתנותיה ופורחת! 

חשוב לי שהבת שלי רוקדת בסטודיו שמאפשר לה להיות מי שהיא, ומחבר אותה לגוף, למוזיקה, לקצב, לחברותיה לקבוצה וגם לעוצמות שלה כמנהיגת החיים של עצמה. זה שעור ריקוד שהוא שעור לחיים!

קרן יעבץ

קרן ומילי.jpg

דרך הפלמנקו זו דרך חיים

אני כל כך מאושרת שפגשנו את זהר ואת הדרך שלה "דרך הפלמנקו".

ואני ממליצה לכל הורה להפגיש את הבנות שלו עם זוהר ועם הדרך המיוחדת שלה.

הדרך של זהר ללמד, לכוון, לגשת לכל אחת ואחת ולהיות עבור הבנות מורה לחיים.

דרך הפלמנקו זה הרבה מעבר לריקוד זה הרבה מעבר לטכניקה זו דרך חיים.

 

שני לומדת אצל זהר מגיל 6 ואני רואה איך היא למדה לעבוד עם העוצמות שלה. 

איך היא מוצאת את הסנטר שלה.

אני שמה לב איך היא נושאת את עצמה ומרגישה שהיא יודעת מי היא, אילו ערכים יש בה.

היא מבטא את הרצונות שלה ממקום מאוד יודע ויציב ומכבד את הסביבה.

היא קיבלה בכל השנים האלה כלים כל כך חשובים לחיים.

כי פלמנקו זה לא עוד ריקוד, זה סיפור אישי, סיפור של ילדה, נערה אישה שיודעת שהעוצמה שלה זה הכוח שלה. שהיא יכולה לחלום ולהגשים ולסמיך על עצמה.

כששני רוקדת אני מרגישה איך כל העוצמה שלה והתשוקה שלה מתפרצת ממנה בהתרגשות גדולה. בלי שהיא מתאמצת היא פשוט יודעת שהיא נוכחת שהיא מלכה אמתית.

תודה זהר יקרה, איזה כיף שהיקום הפגיש בינינו ואת למדת את שני את הכלים של "דרך הפלמנקו" לחיים.

אולה קוצ'וק, אמא של שני

שני המלצה

הסטודיו תורם המון לגיבוש האישיות של הילדה

שמי רותי יפה ובפי בני משפחתי "סבתא רות", סבתא גאה לשש  נכדות (בנות!)

אפשר לפגוש בי בכל יום שני בלובי של מרכז הספורט בהדר יוסף, שם אני ב"משמרת" כבר תשע שנים. ממתינה לנכדותיי הרוקדות ב"דרך הפלמנקו" בהובלת זהר יעל אסף.

ראשונה להצטרף ל"דרך הפלמנקו" הייתה עלמה, אז בת שש והיום בת חמש עשרה רקדנית בלהקה. רוני, בת 19 הצטרפה לעלמה ורקדה בלהקה הבוגרת עד התגייסותה לצה"ל.

ליאור, בת עשר וחצי רוקדת להפליא כבר 6 שנים ואזכיר גם את עומר, מיקה ונועה שהצטרפו כאשר היו בנות ארבע. אני, כמשקיפה מהצד, רואה את ההשקעה של יעל בבנות, את דרך הלימוד המיוחדת המותאמת לכל גיל ולכל ילדה, תוך הענקת ערכים כמו: ביטחון עצמי, משמעת עצמית, אסתטיקה, מחויבות לקבוצה, חברות, הקפדה ועוד.

ריקוד הפלמנקו, על כל מה שהוא מהווה מעבר לריקוד הפיזי, תורם המון לגיבוש אישיות הילדה והנערה כאשה מועצמת ובעלת ביטחון עצמי . יעל (זהר, כשמה כן היא) בעבודתה המסורה והמקצועית מגשימה את כל אלו.

סבתא רותי יפה וששת נכדותיה

סבתא רותי המלצה

לרקוד עם הלב

שמי תמי שנהב, גננת במקצועי. אני ובתי מיקה רוקדות בדרך הפלמנקו כבר הרבה שנים, מיקה מאז גיל שש ואני הצטרפתי בעקבותיה. דרך הפלמנקו מאז ומתמיד היה הבית השני שלנו שבו אנו רוקדות מכל הלב.

זהר מלמדת לרקוד עם הלב והרגש יחד עם טכניקה ומקצועיות רבה. בשיעורים באים לידי ביטוי העוצמות האדירות שבנו יחד עם נשיות ורוך.

בדרך הפלמנקו כולנו לב אחד משפחה אחת. זה לא עוד חוג פלמנקו, זה דרך הפלמנקו!

 

תמי ומיקה שנהב

מיקה המלצה

למדתי להכיר את עצמי

תמיד אומרים שהדרך למטרה היא החשובה והנה אני מוכיחה את זה.

הדרך שעברתי בפלמנקו היא החוויה והמתנה הכי מדהימה שיכולתי לעבור ולקבל,

כי למדתי הרבה מעבר לריקוד: למדתי איך להכיר את עצמי, את הסביבה שלי, איך להתגבר על קשיים, להפוך חסרונות ליתרונות ואיך לאמץ את האישה, הנערה והילדה שבי ביחד.

תמר בדני

תמר המלצה

למדתי מעבר לריקוד

כבר 11 שנים שאת חלק מחיי, נמצאת איתי בתקופות קשות ובתקופות הטובות, בעליות ובמורדות. כשיגרה בכל השנים האחרונות אני מגיעה לשיעורים כדי להתנתק ממקרי היומיום ולהתחבר לעצמי, לתת לעצמי מקום ולפעמים לתת להינני שלי לפרוץ החוצה. התחלתי לרקוד כילדה קטנה שמעדיפה לעשות 'בלאגן' ולרקוד בחופשיות במקום ללמוד את צעדי הרגליים שהיוו אתגר חדש מבחינתי בכל שנה. מנקודת מבטי את כמו אמא שנייה, לקחת אותי תחת חסותך, תחת כנפייך ועזרת לי לגדול ולהצמיח כנפיים משלי.

בכל שנה למדתי מעבר לריקוד,למדתי ערכים, דרך ארץ והכי חשוב מהי חברות ואיך אפשר לקרב בין אנשים שונים.לימדת אותי הרבה דברים שילוו אותי במשך כל חיי. עכשיו כשאני מביטה לאחור, אני רואה מול עייני מגוון רחב של חוויות שהצטברו ב11 השנים האחרונות.

תודה רבה על כל התהליך, על שעזרת לי להכיר את עצמי בלי מסכות ותודה גדולה יותר שנפתחת אליי גם.

אוהבת המון,

נטע

girl-recommendation_edited.jpg

אני אחות פלמנקו

קוראים לי ליה ואני בת שמונה. אני רוקדת ארבע שנים בדרך הפלמנקו. דרך הפלמנקו בשבילי היא אומנות המתבססת על קצב. אני אחות פלמנקו של הקבוצה הבסיסית הראשונית: פלמנקיטיטו. להיות אחות פלמנקו בשבילי, זה לחוות קבלה דרך נתינה. כל שיעור אני לומדת משהו חדש שלא ידעתי, שכמובן יעל והבנות עוזרות לי ללמוד. אני רוצה להזכיר משפט שמנחה אותי בדרך: ״בכל מבוגר יש ילד בתוכו״ כל איש יכול להוציא את תכונותיו בריקוד הפלמנקו!

 

אני ממליצה לכם!

ליה

lia.jpg

דרך הפלמנקו בשבילי היא דרך חיים

דרך הפלמנקו בשבילי זאת דרך חיים - פה באמת למדתי על עצמי ועל אחרים.

למדתי מילדות קטנות שבחיים לא מזייפים ואני צריכה להיות מי שאני באמת, מנשים בוגרות למדתי להיות מחוברת לאישה שבתוכי, מבנות סביבי למדתי איך לרקוד ולתת מכל הנשמה ומיעל למדתי איך הכל מתחבר לאחד בתוך הלב. איך לא לפחד מהעוצמות ולחיות את החיים באהבה אמתית.

תודה לכולכן, ליעל ולכל אחת ואחת, שנכנסה ללב והפכה את המקום הזה למשפחה שתמיד תשאר איתי

לירון

liron1.jpg

משפחת דרך הפלמנקו

בשמחה גדולה ובהמון אהבה אני ממליצה בכל לב להשתתף ולקחת חלק פעיל במשפחת דרך הפלמנקו בהנהלתה של זהר יעל אסף. שנים רבות הייתי חלק מדרך הפלמנקו זו הייתה גם הדרך שלי, הקשר המיוחד שנוצר בין הרקדניות היה הודות לזהר יעל אסף. הריקוד הוא חלק חשוב בחיי והוא קיבל משמעות רבה בשיעורי הפלמנקו.

בנוסף לריקוד אני גם גננת ומלמדת את הקטנטנים את עקרונות הפלמנקו והם ממשיכים הלאה בדרכי ומגיעים באופן טבעי היישר לדרך הפלמנקו, זו הדרך בה הם לומדים אהבה, שיתוף פעולה ואהבת הזולת מהי! עדה אני לכל מי שמגיעה לדרך הפלמנקו היוצאת נשכרת בכל המובנים, והכי חשוב לומדת להכיר בערך עצמה אשר נותן לה עוצמה וכך היא גם מעצימה את סביבתה!

נטע פלמנקה בודק

neta-bodek.jpg
bottom of page