top of page

המלצות

אני מודה על הזכות להקנות לרקדניות ערכים כמו סבלנות, הקשבה לקול הפנימי והתמודדות עם אתגרים מתוך שמחה, רכות ואסרטיביות אדיבה.

סבתא רותי יפה וששת נכדותיה
 

שמי רותי יפה ובפי בני משפחתי "סבתא רות", סבתא גאה לשש  נכדות (בנות!)

אפשר לפגוש בי בכל יום שני בלובי של מרכז הספורט בהדר יוסף, שם אני ב"משמרת" כבר תשע שנים. ממתינה לנכדותי הרוקדות ב"דרך הפלמנקו" בהובלת זהר יעל אסף.

ראשונה להצטרף ל"דרך הפלמנקו" הייתה עלמה, אז בת שש והיום בת חמש עשרה רקדנית בלהקה. רוני, בת 19 הצטרפה לעלמה ורקדה בלהקה הבוגרת עד התגייסותה לצה"ל.

ליאור, בת עשר וחצי רוקדת להפליא כבר 6 שנים ואזכיר גם את עומר, מיקה ונועה

שהצטרפו כאשר היו בנות ארבע. אני, כמשקיפה מהצד, רואה את ההשקעה של יעל בבנות, את דרך הלימוד המיוחדת המותאמת לכל גיל ולכל ילדה, תוך הענקת ערכים כמו: ביטחון עצמי, משמעת עצמית, אסטטיקה, מחויבות לקבוצה, חברות, הקפדה ועוד.

ריקוד הפלמנקו, על כל מה שהוא מהווה מעבר לריקוד הפיזי, תורם המון לגיבוש אישיות הילדה והנערה כאשה מועצמת ובעלת ביטחון עצמי . יעל (זהר, כשמה כן היא) בעבודתה המסורה והמקצועית מגשימה את כל אלו ועל כך

 

תודה ממני ומכל בני משפחתי.

בהוקרה רבה

לרקוד עם הלב

 

שמי תמי שנהב , גננת במקצועי. אני  ובתי מיקה רוקדות בדרך הפלמנקו כבר הרבה שנים, מיקה מאז גיל שש ואני הצטרפתי בעקבותיה. דרך הפלמנקו מאז ומתמיד היה הבית השני שלנו שבו אנו רוקדות מכל הלב . זוהר מלמדת לרקוד עם הלב והרגש יחד עם טכניקה ומקצועיות רבה. בשיעורים באים לידי ביטוי העוצמות האדירות שבנו יחד עם נשיות ורוך.

בדרך הפלמנקו כולנו לב אחד משפחה אחת. זה לא עוד חוג פלמנקו, זה דרך הפלמנקו !

 

באהבה רבה 

תמי ומיקה שנהב

 

משפחת דרך הפלמנקו

 

שלום לכולם,

בשמחה גדולה ובהמון אהבה אני ממליצה בכל לב להשתתף ולקחת חלק פעיל במשפחת דרך הפלמנקו בהנהלתה של זהר יעל אסף🌹שנים רבות הייתי חלק מדרך הפלמנקו זו היתה גם הדרך שלי , הקשר המיוחד שנוצר בין הרקדניות היה הודות לזהר יעל אסף. הריקוד הוא חלק חשוב בחיי והוא קיבל משמעות רבה בשיעורי הפלמנקו.

בנוסף לריקוד אני גם גננת ומלמדת את הקטנטנים את עקרונות הפלמנקו והם ממשיכים הלאה בדרכי ומגיעים באופן טבעי היישר לדרך הפלמנקו, זו הדרך בה הם לומדים אהבה, שיתוף פעולה ואהבת הזולת מהי! עדה אני לכל מי שמגיעה לדרך הפלמנקו היוצאת נשכרת בכל המובנים, והכי חשוב לומדת להכיר בערך עצמה אשר נותן לה עוצמה וכך היא גם מעצימה את סביבתה!

 

באהבה רבה 

נטע פלמנקה בודק 

 

מה למדתי מדרך הפלמנקו?

 

כשאני חושבת על ׳דרך הפלמנקו׳ עולות לי הרבה אסוציאציות בראש. אני מתחילה בקטן, כשהייתי עוד רק בת 3 ואחד עשר חודשים. קטנה ומפוחדת מהאחרים. הפלמנקו לימד אותי להשתחרר מעצמי ומהפחדים שלי ולהכיר אנשים חדשים, לצאת מהשגרה. כשהמשכתי לגדול, בגיל 7, זהר לימדה אותנו להאמין בעצמנו, ולעולם לא לזלזל במעשים שלנו. לדעת להעריך את עצמנו, ואת האחר. בגיל 12 פרשתי לסגנון אחר של ריקוד, ומיד אחרי חצי שנה בלבד חזרתי לסטודיו המוכר והאהוב והבנתי שכאן המקום שלי ואליו אני שייכת. האווירה ששוררת בסטודיו החם, התנועות שכבר מרגישות חלק ממני, הבנות התומכות והמורה המלמדת. ״אני מצליחה״ זה המוטו של ׳דרך הפלמנקו׳. היום כשאני בת כמעט 14, אני מבינה את המשמעות של כל המשפטים החכמים והאנשים הדגולים שזהר סיפרה עליהם רבות, ויש להם השפעה רבה עליי. כשאני עצבנית, שמחה, עצובה או בעלת מצב רוח משתנה אני פורקת הכל בריקוד. משחררת ולא חושבת על שום דבר אחר.

זהר תמיד אומרת ללכת בעקבות הלב שלך ובעקבות הרגשות, הם כבר יובילו אותך למקום הנכון וכל מה שצריך זה רק ללכת אחריהם, ואני מאמינה במשפט הזה גם. אחרת, לא הייתי כאן.

 

ליאל רז, 13 וחצי,

דרך הפלמנקו.

 

הדרך חשובה מן המטרה

 

תמיד אומרים שהדרך למטרה היא החשובה והנה אני מוכיחה את זה.

הדרך שעברתי בפלמנקו היא החוויה והמתנה הכי מדהימה שיכולתי לעבור ולקבל,

כי למדתי הרבה מעבר לריקוד: למדתי איך להכיר את עצמי,את הסביבה שלי, איך להתגבר על קשיים, להפוך חסרונות ליתרונות ואיך לאמץ את האישה, הנערה והילדה שבי ביחד.

 

הפלמנקו גם לימד אותי ריכוז,כשהגעתי נפלתי ולא עקבתי וזה השפיע על מצב הרוח שלי, אך בהמשך הדרך למדתי להמיר את הרגשות שלי לריקוד ועל כך אני מודה לסטודיו ובמיוחד ליעל על 9 שנים שאני לא אשכח לעולם.

 

תמר בדני

 

 

למדתי מעבר לריקוד

 

כבר 11 שנים שאת חלק מחיי,נמצאת איתי בתקופות קשות ובתקופות הטובות,בעליות ובמורדות. כשיגרה בכל השנים האחרונות אני מגיעה לשיעורים כדי להתנתק ממקרי היומיום ולהתחבר לעצמי,לתת לעצמי מקום ולפעמים לתת להנני שלי לפרוץ החוצה. התחלתי לרקוד כילדה קטנה שמעדיפה לעשות 'בלאגן' ולרקוד בחופשיות במקום ללמוד את צעדי הרגליים שהיוו אתגר חדש מבחינתי בכל שנה. מנקודת מבטי את כמו אמא שנייה,לקחת אותי תחת חסותך,תחת כנפייך ועזרת לי לגדול ולהצמיח כנפיים משלי.

 

בכל שנה למדתי מעבר לריקוד,למדתי ערכים, דרך ארץ והכי חשוב מהי חברות ואיך אפשר לקרב בין אנשים שונים.לימדת אותי הרבה דברים שילוו אותי במשך כל חיי. עכשיו כשאני מביטה לאחור, אני רואה מול עייני מגוון רחב של חוויות שהצטברו ב11 השנים האחרונות.

 

תודה רבה על כל התהליך, על שעזרת לי להכיר את עצמי בלי מסכות ותודה גדולה יותר שנפתחת אליי גם.

אוהבת המון,

נטע

 

 

אני אחות פלמנקו

 

קוראים לי ליה ואני בת שמונה. אני רוקדת ארבע שנים בדרך הפלמנקו. דרך הפלמנקו בשבילי היא אומנות המתבססת על קצב. אני אחות פלמנקו של הקבוצה הבסיסית הראשונית: פלמנקיטיטו. להיות אחות פלמנקו בשבילי, זה לחוות קבלה דרך נתינה. כל שיעור אני לומדת משהו חדש שלא ידעתי, שכמובן יעל והבנות עוזרות לי ללמוד. אני רוצה להזכיר משפט שמנחה אותי בדרך: ״בכל מבוגר יש ילד בתוכו״ כל איש יכול להוציא את תכונותיו בריקוד הפלמנקו!

 

אני ממליצה לכם!

תודה רבה.

 

 

דרך הפלמנקו בשבילי היא דרך חיים

 

דרך הפלמנקו בשבילי זאת דרך חיים פה באמת למדתי על עצמי ועל אחרים.

למדתי מילדות קטנות שבחיים לא מזייפים ואני צריכה להיות מי שאני באמת, מנשים בוגרות למדתי להיות מחוברת לאישה שבתוכי, מבנות סביבי למדתי איך לרקוד ולתת מכל הנשמה ומיעל למדתי איך הכל מתחבר לאחד בתוך הלב.איך לא לפחד מהעוצמות ולחיות את החיים באהבה אמיתית.

תודה לכולכן, ליעל ולכל אחת ואחת, שנכנסה ללב והפכה את המקום הזה למשפחה שתמיד תשאר איתי

bottom of page